Politiek Beleidsplan

De politieke vereniging Lijst Pim Fortuyn Eindhoven is in 2004 opgericht vanuit de landelijke partij die in 2002 vanuit het niets met 26 zetels in de Tweede Kamer kwam.
Maar ...wat doen en willen  wij in Eindhoven? (Lees verder)

Fractieleden Lijst Pim Fortuyn

Rudy Reker
Fractievoorzitter

  
Reker-Lilian Wiebers
Fractiemedewerkster 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Damian Dassen
Fractiemedewerker

  


Tom van Nuenen
Fractiemedewerker

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Carlo van Remortel
Voorzitter
Jonge Fortuynisten  

Waarom niet gewoon een Nederlandse bank?

29 augustus 2023,

Raadsvragen: Waarom niet gewoon een Nederlandse bank?                                                                                                                                                                           

Verschillende scholen in Zuidoost-Brabant zijn getroffen door het faillissement van de Litouwse bank UAB PayrNet en lijden duizenden euro’s verlies. Vooral voor schoolreisjes gebruiken de scholen massaal prepaid-betaalkaarten van SimpledCard. Maar tegoeden die bij de Litouwse bank werden geparkeerd, blijken niet gegarandeerd. Dit mochten wij enkele dagen geleden in het ED lezen.

Wij hoeven maar tot 2008 terug te gaan waarbij Icesave, een gerenommeerde bank in IJsland failliet is gegaan. Duizenden Nederlanders, maar ook gemeenten en provincies waren daar toen slachtoffer van. Van deze gebeurtenis lijkt mij, had men toch van kunnen leren.

Dat brengt mij tot de volgende vragen.

  1. Wat betekent dit concreet voor alle scholen in Eindhoven?
  2. Heeft dit ook nog financiële consequenties voor onze gemeente?
  3. Kunt u aangeven hoe groot het totaal verlies, bij voorkeur per school tot op heden is?
  4. Waarom houden scholen een minder veilige bank in het buitenland aan i.p.v. een bank in eigen land?
  5. Zijn hierover afspraken tussen de gemeente, het college en de scholen in onze gemeente?
  6. Hoe is het (toe)zicht van het college op andere gesubsidieerde instellingen (domein welzijn en zorg) die mogelijkerwijs ook een minder veilige bank gebruiken en wat is hiervan de actuele situatie?
  7. Wat vindt de Provincie en onze huisaccountant van deze situatie?

Rudy Reker

25/08/2023 https://www.ed.nl/eindhoven/scholen-in-regio-eindhoven-en-helmond-getroffen-door-faillissement-litouwse-bank-duizenden-euros-verlies~a5a0f554/