Politiek Beleidsplan

De politieke vereniging Lijst Pim Fortuyn Eindhoven is in 2004 opgericht vanuit de landelijke partij die in 2002 vanuit het niets met 26 zetels in de Tweede Kamer kwam.
Maar ...wat doen en willen  wij in Eindhoven? (Lees verder)

Fractieleden Lijst Pim Fortuyn


Rudy Reker
Fractievoorzitter

 
Reker-Lilian Wiebers
Fractiemedewerkster 

 

 

 

 

 

 


Damian Dassen
Commissielid Lijst Pim Fortuyn.
Bestuurslid JF
(Jonge Fortuynisten)

Jonge Fortuynisten

 
Stef Kleine Staarman
Voorzitter
Jonge Fortuynisten 

 
Timo Hoogerwaard
Secretaris
Jonge Fortuynisten

 

 

Betaald Voetbal Organisatie



26 augustus 2010


Betaald Voetbal Organisatie (BVO)



Vorige week ontving onze fractie een mailtje van de NOS met een tweetal vragen over het betaalde voetbal in onze stad Eindhoven. De antwoorden hiervan zijn bedoeld voor een uitzending van Nieuwsuur, het nieuwe dagelijkse programma van NPS (Nova) en NOS tussen 22.00 en 23.00 uur dat komende maand start.

De twee vragen luiden als volgt:

1. Wat is het standpunt van uw fractie over de financiële relatie die de gemeente onderhoudt met de lokale BVO's  en/of hun stadions?
 
2. Is de financiële relatie tussen de gemeente en de lokale BVO'(s) een omstreden politiek onderwerp in uw gemeente? Zo ja, waarom? Zo nee, waarom niet?
 
NOS Net
Sumatralaan 45 1217 GP Hilversum

Geachte heer/mevrouw,

Graag wil ik uw twee vragen beantwoorden.

1. Wat is het standpunt van uw fractie over de financile relatie die de gemeente onderhoudt met de lokale BVO's en/of hun stadions?

De mening van de Lijst Pim Fortuyn is dat het betaald voetbal een grote bijdrage levert aan de status, de herkenbaarheid en saamhorigheid in de Gemeente Eindhoven en bovendien een grote bijdrage levert aan de integratie. Bij een BVO vindt je alle groepen uit onze samenleving terug. Kortweg gezegd levert de BVO ? in onze stad zijn dat PSV en FC-Eindhoven ? een grote bijdrage aan het maatschappelijk welzijn.
Echter een BVO dient zelf voor een sluitende begroting te zorgen. Wel is van belang dat een Gemeente mede zorgt voor- of een bijdrage levert aan de accommodatie, zoals dat ondermeer ook geldt voor theaters, musea en zwembaden.

In Eindhoven is dit tot op heden geen thema geweest, omdat de Gemeente nog nooit n euro aan PSV heeft betaald, noch aan de accommodatie, noch aan PSV om de begroting sluitend te maken. Dit terwijl de status van de Gemeente Eindhoven in het buitenland voor 90% bepaald wordt door PSV. Dit zijn keiharde feiten.

Voor FC-Eindhoven - die in de eerste divisie uitkomt - ligt deze zaak enigszins anders. FC-Eindhoven heeft enkele raadsperiodes terug eenmalig een financile injectie gehad. In 2009 heeft de Gemeente Eindhoven - met een kleine meerderheid in de raad - de lichtmasten van FC-Eindhoven gekocht, om de club tijdens het 100-jarig bestaan te behoeden voor een roemloos einde.

Gezien het hier voorafgaande zou de Gemeente Eindhoven meer kunnen- en moeten betekenen voor de BVO?s. Dit kan op verschillende manieren gebeuren. Bijvoorbeeld zoals vier jaar geleden speelde, toen er door PSV een borgstelling was gevraagd waardoor de rente miljoenen euro?s per jaar lager zouden uitvallen. Een initiatiefvoorstel van onze fractie mocht van geen enkele politieke partij op steun rekenen. Hoewel nog niet echt aan de orde is de discussie of PSV op een financile garantstelling mag rekenen, indien Nederland en Belgi het WK mogen organiseren, is nog geen gelopen race.

2. Is de financile relatie tussen de gemeente en de lokale BVO'(s) een omstreden politiek onderwerp in uw gemeente? Zo ja, waarom? Zo nee, waarom niet.

Op dit moment nog niet. Zoals eerdere gezegd denk ik wel dat daar binnenkort ? indien de WK naar de Lage Landen komt ? de nodige woorden aan gewijd zullen worden. In tegenstelling tot mijn fractie zien vele raadsleden (nog) niet het financile belang hiervan.
 
Met vriendelijke groet,

Rudy Reker, fractievoorzitter Lijst Pim Fortuyn

Eindhoven, 23 augustus 2010


Geachte heer Reker,
 
Dank voor uw heldere antwoorden. Wij houden u op de hoogte van de verdere gang van zaken. Zouden wij u in voorkomende gevallen vaker dit soort vragen mogen stellen?

Vriendelijke groet,

xxxxxxxxxxxxxxx (NOS)