Politiek Beleidsplan

De politieke vereniging Lijst Pim Fortuyn Eindhoven is in 2004 opgericht vanuit de landelijke partij die in 2002 vanuit het niets met 26 zetels in de Tweede Kamer kwam.
Maar ...wat doen en willen  wij in Eindhoven? (Lees verder)

Fractieleden Lijst Pim Fortuyn

Rudy Reker
Fractievoorzitter

 
Reker-Lilian Wiebers
Fractiemedewerkster 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Damian Dassen
Commissielid Lijst Pim Fortuyn.
Bestuurslid
Jonge Fortuynisten

Jonge Fortuynisten

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Stef Kleine Staarman
Voorzitter
Jonge Fortuynisten 

 

 

 

 

 

 

 

 
Timo Hoogerwaard
Secretaris
Jonge Fortuynisten

 

 

Raadsvragen: ‘Marokkaanse namenlijst’

 Volgens een artikel in dagblad Trouw (1) en weekblad Elsevier (2) van vandaag stuurt de Marokkaanse overheid deze week een nieuwe zgn. namenlijst naar de ambassade en consulaat in ons land. Op deze lijst staan ‘goedgekeurde’ namen voor Marokkaanse kinderen, als de ouders deze kinderen komen aangeven bij de burgerlijke stand.

Uit de artikelen blijkt dat deze lijst ook wordt doorgegeven aan Nederlandse gemeenten, die deze lijst op hun beurt weer voorleggen aan Marokkaanse ouders, die in hun woonplaats een kind komen aangeven. In dat kader de volgende vragen:

1. Wordt binnen de gemeente Eindhoven ook een dergelijke lijst gebruikt?

2. Zo ja, wat is het gemeentelijk beleid in de richting van Marokkaanse medeburgers in Eindhoven? Moeten zij verplicht kiezen uit deze namenlijst of worden zij nadrukkelijk ook gewezen op de vrijheid in ons land om zogenaamd ‘verplichte’ namen te weigeren en hun kind een eigen verkozen naam te geven?

3. Bent u het met de Lijst Pim Fortuyn eens dat deze gang van zaken vanuit de Marokkaanse overheid ongepaste en ongewenste inmenging is in de interne aangelegenheden van Nederlandse gemeenten in het algemeen en die van Eindhoven in het bijzonder?

4. Bent u voornemens namens de gemeente Eindhoven een ernstig bezwaar in te dienen via bijvoorbeeld de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) om de Marokkaanse overheid duidelijk te maken dat dit soort ongewenste bemoeienis per direct dient te stoppen?

(1) http://www.trouw.nl/nieuws/nederland/article2015158.ece/Rabat_verbiedt_Berberse_namen_.html 

(2) http://www.elsevier.nl/web/10221421/Nieuws/Nederland/Marokko-breidt-lijst-met-verboden-kindernamen-uit.htm

Rudy Reker, fractievoorzitter Lijst Pim Fortuyn

Eindhoven, 28 januari 2009