Laatste woorden Rudy Reker bij afscheid gemeenteraad


31 maart 2026
Beste collega’s, mensen op de publieke tribune, of deze vergadering via een life-stream volgen.
Geboren en getogen in deze stad, begon mijn betrokkenheid bij de Eindhovense politiek al in de jaren ’70, toen ik als ondernemer vastliep, op slechte communicatie, bureaucratie en weinig begrip van deze gemeente, voor ons als ondernemers.
Dat moest anders, vond ik toen... en nu nog!
Na de verkoop van mijn bedrijven én de opkomst van de Lijst Pim Fortuyn melde ik mij, al vroeg in 2002, direct aan als lid.
Twee jaar later kreeg ik de vraag om in Eindhoven een lokale afdeling op te richten, en in 2006 ging ik voor het eerst de verkiezingen in als lijsttrekker. Een rol die ik inmiddels al vijf keer met trots voor deze partij heb mogen vervullen.
“Na ruim 20 jaar in de gemeenteraad van Eindhoven, komt er voor
mij een einde aan een bijzondere periode.
Ik wil iedereen die de afgelopen jaren op mij heeft gestemd, mij
heeft gesteund, en het vertrouwen in mij heeft uitgesproken, uit de
grond van mijn hart bedanken. Dat vertrouwen heb ik nooit als
vanzelfsprekend gezien.
Daarnaast wil ik mijn collega-raadsleden, het college, de griffie, de bodes en
alle mensen binnen het stadhuis, en iedereen met wie ik heb mogen
samenwerken bedanken.
Ook wil ik mijn eigen LPF raads- en commissieleden die in deze 20 jaar aan mijn zijde stonden hartelijk bedanken, voor hun steun en inbreng.
Samen hebben wij gewerkt aan onze stad en mijn stad, ieder vanuit zijn
eigen overtuiging, maar altijd met hetzelfde doel: het beste voor Eindhoven.
Het was een eer, om de inwoners van deze mooie lichtstad te mogen vertegenwoordigen. Iets wat ik altijd met volle overtuiging, betrokkenheid en passie heb gedaan.
Nu is het moment voor mij aangebroken om het stokje door te geven. Met trots geef ik die door aan mijn dochter Cindy, die zich met dezelfde toewijding en energie zal inzetten voor onze stad, nu namens het CDA.
Dankbaar kijk ik terug. En met vertrouwen vooruit.”
At your service
Rudy Reker


